Liczba postów : 46
Gemma Harrison
podstawowe
wiek: 36 lat (18.05.1986 r.)
rasa: człowiek
pochodzenie: Londyn, Wielka Brytania
wizerunek: Rebbeca Ferguson
rola w rodzie / watasze: brak
znaki szczególne
- Posiada tatuaż gałązek z drobnymi kwiatami pod piersiami.
- Ma bardzo jasne, niebieskie oczy.
- Zdarza jej się często zmieniać kolor włosów, jednak zawsze jest to kolor naturalny (blond, kasztan, brąz). Ma też też kilka peruk, na wypadki kiedy chce być bardziej incognito.
- Na podbrzuszu posiada bliznę po cesarskim cięciu
- Na jej twarzy można zauważyć dużo piegów.
biografia
Gemma Harrison - (ur. 18 maja 1986 r. w Londynie) – brytyjska dziennikarka śledcza, prezenterka, publicystka, felietonistka
Współpracowała m.in. z redakcjami: dziennika The Guardian oraz tygodnika The London Journal. Spod jej ręki wyszły liczne reportaże oraz programy dokumentalne dla BBC oraz TF1. W swoich publikacjach poruszała wiele kontrowersyjnych tematów, między innymi korupcji w międzynarodowej federacji piłki nożnej, skażonej żywności sprzedawanej w największych sklepach Wielkiej Brytanii, a także była jedną z kilku osób w zespole, który odkrył zabójstwo cywili podczas napaści Stanów Zjednoczonych na Yaklę w Jemenie. Autorka dwóch książek “Niebezpieczne związki księcia Andrzeja” oraz “Kto komu podaje, kto komu strzela?”, które opisują szerzej omawiane przez nią sprawy.
Życiorys
Urodzona i wychowana w Londynie, gdzie ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa. W trakcie ostatniego roku dostała się na staż do redakcji metra, z którym związała się zawodowo na kolejne kilka lat po uzyskaniu dyplomu. Po trzech latach zmieniła redakcję na The London Journal, gdzie otrzymała własną rubrykę i możliwość pisania felietonów. Niedługo później zaczęła gościć w studiach telewizyjnych jako ekspertka od rodziny królewskiej. We współpracy ze Sky i tamtejszym dziennikarzem, Richardem Moldry, nagrali kontrowersyjny materiał o wydatkach rodziny królewskiej. Od tamtego momentu Harrison zakończyła z regularnymi felietonami i oddała się karierze dziennikarki śledczej.
Pracowała wiele lat w Sky TV, następnie przeszła do BBC, gdzie zajęła się sprawą podejrzeń rzucanych w kierunku księcia Andrzeja. Po opublikowaniu reportażu dostała propozycje pracy z wielu europejskich stacji telewizyjnych, zdecydowała się jednak na podjęcie współpracy z francuską stacją TF1. Przeprowadziła się do Francji w 2018 roku. Od tamtej pory nie wydała reportaży śledczych, prowadzi jednak własny program publicystyczny na kanale z wiadomościami i hobbystycznie pisze felietony do dawnej brytyjskiej redakcji, które czasami są wypuszczane pod innym nazwiskiem.
Życie prywatne
Ukończyła studia magisterskie na University of London. W latach 2010-2017 była związana ze swoim współpracownikiem Richardem Moldrym. Ślub odbył się w 2012 roku, a para rozwiodła się w czerwcu 2016. Posiada jedno dziecko.
Kontrowersje
Zostało jej zarzucone, że dowody do swoich reportaży zdobywa w sposoby wątpliwe etycznie. Mówiono o łapówkach, opłacaniu hakerów, pozostawianiu podsłuchów i ukrytych kamer, a nawet uwodzeniu odpowiednich osób. Sprawa została złożona do sądu w 2013 roku, jednak przez brak dowodów szybko została umorzona.
ciekawostki
- Ma dość duży talent do języków, a dzięki swojej profesji, oprócz angielskiego, zna biegle francuski, hiszpański, włoski i niemiecki. Ostatnio zaczęła naukę rosyjskiego.
- Przez chwilę wykładała na London Metropolitan University, stwierdziła jednak, że użeranie się z knąbrnymi studentami nie jest dla niej
- Pracuje dla TF1, jest jedną z lepszych dziennikarek śledczych Francji
- Posiada dwa koty (dachowce, Humpty i Dumpty), psa (kundelek w typie jamnika, Harold) i gekona (gekon lamparci, Mariusz)
- Dzień zaczyna od filiżanki espresso, a kończy na dużym kubku herbaty rumiankowej.
- Ma pełnoletnią córkę, wynik wpadki z liceum. Luise mieszka w Wielkiej Brytani, nie ma zbyt dobrego kontaktu z matką.
- Uzależniona od nikotyny, chociaż starała się zamienić papierosy na inne formy przyjmowania substancji, to niestety przegrała tę walkę.
- Chora na chorobę Huntingtona. Pierwsze objawy motoryczne i kłopoty z funkcjami poznawczymi się jeszcze nie pojawiły, jednak będąc w grupie ryzyka, kilka lat temu poddała się badaniu genetycznemu, które wykazało pozytywny wynik.
- Posiada prawo do posiadania broni na terenie Francji i Wielkiej Brytanii, jej ojciec był żołnierzem, który zaszczepił w niej pasję do broni.