Xi'an
Pierwsza stolica Chin, założona około 3 tys temu, a zarazem miejsce spoczynku słynnej Terakotowej Armii Pierwszego Cesarza. To tu w Xi'an, jednej z Czterech Wielkich Starożytnych Stolic, niegdyś zaczynał się Jedwabny Szlak.
Mimo iż obecnie miejscowość słynie przede wszystkim ze wspomnianej armii, w mieście nie brakuje innych atrakcji, do których można zaliczyć: potężne mury miejskie, Wielką i Małą Pagoda Dzikiej Gęsi, Wieżę Dzwonu, Muzeum Historyczne Prowincji Shanxi oraz barwną dzielnicę muzułmańską: prawdziwy raj dla poszukiwaczy niepowtarzalnych smaków.
Jeśli wierzyć słowom i zapiskom, to właśnie w Xi'an Louis poukrywał wiele cennych ksiąg i zwojów z historią swojej rodziny, a także wzmiankami dotyczącymi procesu tworzenia Rodu Staletty. Co więcej, w tym samym mieście, jeśli nadal ufać legendom, urzęduje tajemniczy Klan Wampirów, ponoć do dziś wierny wymarłej Rodzinie Jadeitowego Smoka, z której pochodził Radny.
Wejście do podziemi, gdzie znajduje się ów kryjówka jest ukryte gdzieś w Wieży Dzwonu, zaś mechanizmy otwierające przejście rozproszone po calutkim Xi'an.
Podobno jest ich pięć, z czego jeden znajduje się w rzeczonej Wieży Dzwonu. Położenie pozostałych pozostaje zagadką, choć podobno ma związek z żywiołami.
Świątynia Xiangzi
Położona w pobliżu Południowej Bramy Xian, świątynia Xiangzi była niegdyś rezydencją Hana Xiangzi, jednego z Ośmiu Nieśmiertelnych, a także miejscem, w którym stał się mnichem. Jako jedyna istniejąca świątynia jest świątynią patriarchalną taoizmu w Xi’an. Składa się z dziedzińca południowego oraz północnego - wchodzących w rzekomy skład dziedzińca wewnętrznego rezydencji Han Yu, wuja Hana Xiangziego. Zgodnie z kartami historii, podczas kopania schronu przeciwlotniczego w świątyni, odkryto ciemne pomieszczenie, o którym dziś mówi się, że jest jaskinią Xiangzi.
Sama świątynia została wzniesiona w czasach dynastii Song. Dziś miejsce to stanowi niewielką atrakcję turystyczną - jest za to ważnym punktem lokalnych mieszkańców, czczących taoistyczne bóstwa.
Han Xiangzi - chińskie bóstwo, jedno z Ośmiu Nieśmiertelnych, którego symbolem jest flet. Był postacią historyczną, siostrzeńcem uczonego Han Yu. Wedle podań zrezygnował z życia doczesnego i został taoistą. Z uwagi na doskonałość cnót stał się późniejszym Nieśmiertelnym.
Ośmiu Nieśmiertelnych - w mitologii była to ósemka mędrców, którzy za życia posiedli nadprzyrodzone zdolności, a po śmierci stali się nieśmiertelni. Za siedzibę Ósemki uważa się góry Kunlun lub rajską wyspę Penglai na wschodzie.
W skład Ośmiu Nieśmiertelnych wchodzi:
He Xiangu
Cao Huojiu
Li Tieguai
Lan Caihe
Lu Dongbin
Han Xiangzi
Zhang Guolao
Zhongli Quan
Muzeum steli i kamiennych rzeźb
Muzeum steli i kamiennych rzeźb, ciekawostka, bo do 1944 roku było głównym muzeum Shaanxi – co więcej, z uwagi na dużą liczbę stel, w 92 zostało oficjalnie przemianowane na “Las Kamiennych Stel”.
Muzeum jest podzielone na siedem sal ekspozycyjnych, w których znajduje się łącznie około 3000 stel, jak nie więcej, co czyni je największą kolekcją w Chinach. Do tego dochodzą oczywiście dzieła chińskiej kaligrafii oraz malarstwa. Większość eksponatów (stele) pochodzą z Dynastii Tang.
Ogrody Unambitious
Ogrody Unambitious, tudzież dawna rezydencja Yang Hucheng’a, nazywana salą pamięci Generała Yanga Huchenga, miejsce podzielone na” wschodni główny dziedziniec oraz zachodni dziedziniec (ogród). Miejsce zbudowane w 1934 roku na modłę tradycyjnego domu w antycznym stylu.
Układ dziecińca głównego to sień wejściowa, sala główna, sala żeńska i budynek tylny. Całość zdobiły zielone bambusy oraz bujne cyprysy.
Sama sala pamięci złożona była z siedmiu dużych i małych sal wystawowych, z której każda zawierała dużą liczbę cennych zdjęć historycznych, które dokładnie opisywały przebieg bitew rzeczonego generała.
Wieża Bębna
Wieża Bębna, siostrzana wieża Dzwonnicy, położona w sercu Xi’an, stolicy prowincji Shaanxi, symbol miasta. Wzniesiona została w 1380 roku, we wczesnej Dynastii Ming. Nazwa wieży pochodzi od ogromnego bębna ulokowanego w środku budynku, w który podobno uderzano o zachodzie słońca, aby wskazać koniec dnia.
Na pierwszym piętrze wieży znajduje się sala, w której wisi mnóstwo różnych (innych) bębnów. Każdy zdobi piękne chińskie pismo, symbolizujące szczęście, o czym można przeczytać na tablicach. Bębnów oczywiście nie wolno pod żadnym pozorem dotykać. Za niewielką opłatą istnieje natomiast opcja zapozwania przy jednym specjalnie wydzielonym bębnie.